Kredyty w euro tylko dla zamożnych | Kurs dolara – aktualny kurs i informacje o dolarze amerykańskim
Kurs dolara amerykańskiego|czwartek, sierpień 18, 2022
Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje » Kredyty w euro tylko dla zamożnych

Kredyty w euro tylko dla zamożnych 

Tylko w nielicznych bankach w Polsce można obecnie uzyskać ofertę na kredyty walutowe. Najpopularniejsze pozostają kredyty w złotówkach, przy których kredytobiorca zarabiający w Polsce lub uzyskujący dochód w PLN, nie ponosi z goła żadnego ryzyka kredytowego. Zawsze wie, ile pieniędzy będzie musiał zapłacić do banku i nie musi kontrolować kursów walut żadnej dodatkowej waluty. Umocnienie lub osłabienie złotego nie wpływa na wysokość jego miesięcznej raty.

Kredyty w euro czy w dolarach amerykańskich udzielane są aktualnie tylko tym wnioskodawcom, którzy mogą udokumentować uzyskiwanie dochodu w odpowiedniej walucie obcej. Jeśli kredytobiorca pracuje w Niemczech i uzyskuje dochód w euro, bez większych problemów powinien uzyskać ofertę na kredyt w euro w polskim banku. Jednocześnie taka osoba nie będzie mogła zaciągnąć kredytu w złotówkach, pomimo, że stać ją na jego spłatę nawet w większym stopniu niż w przypadku kredytu walutowego. Wszystko to związane jest w z wytycznymi rekomendacji Komisji Nadzoru Finansowego. Nadzór chcąc zredukować lub zlikwidować ryzyko kredytowe ponoszone przez kredytobiorców, nakazał bankom udzielanie kredytów w walucie, w której klient uzyskuje większą część wynagrodzenia.

Jeśli kredytobiorca spełnia warunek uzyskiwania dochodu w euro, może wnioskować o taki kredyt w jednym z polskich banków, które posiadają go w swojej ofercie. Tylko nieliczne banki oferują kredytowanie walutowe i to tylko dla klientów dosyć zamożnych. Kredyty w euro na tle innych kredytów walutowych są zdecydowanie najbardziej dostępne.

Zaporą dla kredytowania w euro jest minimalny wymagany przez banki dochód wnioskodawcy. Zwykle musi on wynosić co najmniej dwukrotność przeciętnego wynagrodzenia za poprzedni kwartał. Największe szanse na kredyt w euro będzie miał kredytobiorca zarabiający co najmniej 10 tys. zł miesięcznie netto w przeliczeniu na złotówki, choć nie brakuje banków, które żądają 15 tys. zł dochodu miesięcznie, aby rozważyć możliwość udzielenia klientowi kredytów w euro. Można wysnuć wniosek, że takie kredytowanie walutowe jest dostępne wyłącznie dla zamożnych osób, które zarabiają w firmach zagranicznych lub poza granicami Polski.

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes