Składki OC w Polsce i USA | Kurs dolara – aktualny kurs i informacje o dolarze amerykańskim
Kurs dolara amerykańskiego|wtorek, lipiec 5, 2022
Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje » Składki OC w Polsce i USA

Składki OC w Polsce i USA 

Polskę trudno jest porównywać do Stanów Zjednoczonych, nawet jeśli chodzi o najprostsze kwestie dotyczące naszej codzienności. Również sam system ubezpieczeń jest nieco inny.

Brak podstawowych ubezpieczeń, które w przypadku polskich obywateli są swego rodzaju standardem, jest z jednej strony motorem napędowym do rozwoju medycyny, z drugiej zaś sprawia, że wielu, bardzo biednych obywateli USA nie może pójść do lekarza, bo nie stać ich na wykupienie ubezpieczenia. W przypadku pojazdów ubezpieczenie OC w Polsce i w Stanach jest obowiązkowe, ale wszyscy wiedzą, że wiele osób nie przestrzega tego obowiązku.

Mówiąc o ubezpieczeniach w Stanach Zjednoczonych należałby zacząć od tego, że odpowiedzialność cywilna w USA jest zupełnie inna niż w Polsce. Dlatego też wiele ubezpieczeń na cały świat wykupionych w Polsce nie obejmuje Stanów Zjednoczonych, a więc w momencie wyjazdu do tego kraju konieczna jest wykupienie dodatkowego ubezpieczenia NNW czy OC.

Jeśli chodzi o składki, które w USA nie zawsze są dużo większe niż w Polsce, ważny jest też aspekt nie tylko finansowy, ale również to ile można uzyskać w ramach odszkodowania. Jeśli w Polsce poszkodowany w wypadku złamał nogę, otrzyma za to 5 tysięcy złotych, w Stanach Zjednoczonych będzie to 100 000 złotych. Co ciekawe, w USA sprawy dotyczące odszkodowań są dużo bardziej popularne i co najważniejsze, częściej to poszkodowani wygrywają na sali rozpraw. W Polsce, firmy ubezpieczeniowe robią, co mogą, aby nie wypłacać pieniędzy.

Kwestia składek ubezpieczeniowych, a dokładniej ich wysokości w obu krajach wygląda dość podobnie. Jeśli obywatel chce mieć większe ubezpieczenie, musi więcej zapłacić. Do tego dochodzi jeszcze kwestia ulg ubezpieczeniowych. Jeśli ubezpieczony nie ma żadnych wypadków, może liczyć na zniżki. Identyczną sytuację mamy w Polsce. Pojawia się jednak kwestia, która wielu może zaskoczyć, a chodzi tutaj o zmniejszenie wysokości składek kobietom. Już z danych statystycznych wynika, że kobiety jeżdżą spokojniej, nie popełniają tylu wykroczeń, co mężczyźni, dlatego kobiety w USA mogą liczyć na naprawdę bardzo korzystne warunki ubezpieczeniowe

Ubezpieczenia w Stanach Zjednoczonych obejmują więcej sfer, gdyż jak już wspominano obywatele tego kraju samodzielnie opłacają ubezpieczenie zdrowotne. Często, w celu zmniejszenia składek Amerykanie rezygnują z pewnych ubezpieczeń. Ze względu na taki, a nie inny system ubezpieczeń w Stanach Zjednoczonych nie brakuje ubezpieczalni, które czekają na klientów szukających jakichkolwiek ubezpieczeń, co w efekcie wiąże się z poważnymi problemy finansowymi w przyszłości. Teoretyczna oszczędność staje się naprawdę sytuacją, którą trudno jest rozwiązać.

Więcej ciekawych informacji znajdziesz na stronie: http://wypowiedzenieoc.com.pl/

0.00 avg. rating (0% score) – 0 votes