USA – drapacze chmur i dzika przyroda | Kurs dolara – aktualny kurs i informacje o dolarze amerykańskim
Kurs dolara amerykańskiego|niedziela, Marzec 29, 2020
Jesteś tutaj: Strona główna » Informacje » USA – drapacze chmur i dzika przyroda

USA – drapacze chmur i dzika przyroda 

Niemal dla wszystkich narodów na świecie Ameryka jest symbolem postępu i potęgi. Imigranci w Stanach Zjednoczonych zbudowali tutaj najpotężniejsze państwo. Widać to w wielkich miastach z wysokimi wieżowcami i pięknych zadbanych domach. Amerykańska kultura wpłynęła też w ogromny sposób na resztę świata. Chyba każdemu podoba się amerykański styl życia, ale trzeba pamiętać, że Ameryka to również piękna i dzika przyroda, która swoim majestatem dorównuje wielkim metropoliom i cywilizacji.

USA warto zwiedzić, bo można tu doświadczyć niesamowitych emocji i przeżyć wiele przygód. Ameryka to kraj o wielu twarzach, a nie poznamy tego miejsca po obejrzeniu filmów z Hollywood. Najlepiej przekonać się o tym samemu, a organizację wycieczki oddać specjalistom z biura podróży. Sprawdź ofertę wycieczek do USA na stronie biura https://logostour.pl/kraje/stany-zjednoczone-usa.

Krótka historia i społeczeństwo USA

Pierwsi koloniści przybyli do Ameryki pod koniec XV wieku. Kolonie bardzo szybko się bogaciły i mieszkańcy nie chcieli się dzielić pieniędzmi z rządem brytyjskim. 4 lipca w 1776 członkowie Kongresu podpisali Deklarację Niepodległości. W ciągu kolejnych lat Stany poszerzały swoje terytorium, a liberalna gospodarka sprawiła, że państwo szybko się rozwinęło. Przybywało coraz więcej imigrantów z wielu krajów, którzy poszukiwali lepszych perspektyw w życiu. Stany aż do dzisiejszego dnia uważa się, za największe i najpotężniejsze imperium na świecie. Obecnie kraj zamieszkują w większości biali ludzie z Europy, ale jest też bardzo liczna społeczność czarnoskóra, latynoska, azjatycka, a także rdzenni Amerykanie, którzy zamieszkiwali te obszary jeszcze w czasach prekolumbijskich. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, jak wielkie są różnice w życiu poszczególnych narodowości i ras.

Atrakcje turystyczne USA

Stany Zjednoczone oferują turystom ogromną ilość atrakcji. Aby poznać ten wielki kraj potrzeba jednak sporo czasu na zwiedzanie, bo nie sposób wszystkiego zobaczyć w 5 czy 10 dni. Turystów fascynują najczęściej wielkie metropolie jak Nowy Jork czy Los Angeles, ale Stany posiadają też niesamowite cuda natury, które wręcz przyprawiają o drżenie. Jakie są największe atrakcje turystyczne USA ? Lista jest bardzo długa, a do najważniejszych miejsc należą:

Nowy Jork

Jest nie tylko największe miasto USA, ale też jedno z najbardziej imponujących miejsc na świecie, które potocznie nazywane jest „Wielkim Jabłkiem” („Big Apple”). Nowy Jork jest centrum finansowym, handlowym, a także medialnym. Mieści się tutaj główna siedziba ONZ. Nie ma też nigdzie w USA takiego skupiska wieżowców jak na Manhattanie, które jest najsłynniejszą dzielnicą tego miasta. Turyści mają możliwość wykupić bilety na punkty widokowe z najwyższych budynków miasta jak Empire State Building oraz One World Trade Center. Odwiedzając Nowy Jork, trzeba koniecznie wybrać się na Piątą Aleję – elegancką ulicę miasta, Time Square, które słynie z dużej liczby reklam świetlnych, a także do Central Parku – najsłynniejszego parku miejskiego na świecie. Warto też wybrać się w rejs po rzece Hudson i East skąd można podziwiać wielkie mosty nowojorskie jak Brooklyn Bridge, Manhattan Bridge oraz Williamsburg Bridge, a także wziąć prom na Liberty Island, gdzie znajduje się Statua Wolności. Nie wolno także zapominać o słynnych muzeach. Najbardziej polecane jest Muzeum Sztuki Nowoczesnej, gdzie można podziwiać dzieła najsłynniejszych malarzy na świecie oraz Muzeum Historii Naturalnej.

Wodospady Niagara

Jest to jeden z najczęściej filmowanych i fotografowanych kompleksów wodospadów na świecie. Znajduje się w stanie Nowy Jork przy granicy z Kanadą. Turyści po amerykańskiej stronie mogą podziwiać dwie kaskady, którą noszą nazwy „American Falls” oraz „Brida Veil Falls”. Spektakl spadającej wody ogląda co roku 5 milionów ludzi. Wodospady można podziwiać ze statków wycieczkowych, wież widokowych, a nawet z helikopterów.

Waszyngton

To stolica USA, której nazwa pochodzi od nazwiska pierwszego prezydenta tego państwa – Jerzego Waszyngtona. Najsłynniejszym miejscem w tym mieście jest Biały Dom – rezydencja prezydentów. Stolica słynie z symetrycznych budowli i ulic. Centrum zostało tutaj starannie rozplanowane. Koniecznie trzeba tez zobaczyć Kapitol – siedzibę amerykańskiego kongresu oraz Pomnik Waszyngtona.

Filadelfia

To właśnie w tym mieście podpisana została Deklaracja Niepodległości USA i była to pierwsza stolica kraju. Obowiązkowym punktem każdego turysty jest Stare Miasto z wyjątkowymi zabytkami. Można zobaczyć Dzwon Wolności, Independence Hall, uliczkę Elfreth’s Alley, a także Dom Tadeusza Kościuszki. Miasto słynie też z wielu muzeów, a wielbiciele kina mogą wybrać się na słynne „Schody Rocky’ego”, po których wbiegał Sylvester Stallone w filmie „Rocky”.

Kalifornia

Kalifornia to najbogatszy stan USA, który co roku przyciąga kilkanaście milionów turystów z zagranicy. Amerykanie nazywają Kalifornię Złotym Stanem i jest dla nich symbolem bogactwa i gwiazd filmowych. Znajduje się tutaj wiele pięknych i malowniczych miejsc. W San Francisco warto wybrać się na Most Golden Gate, na wyspę Alcatraz, gdzie mieści się budynek byłego więzienia, a także wyruszyć na przejażdżkę zabytkowym tramwajem po mieście. W Los Angeles obowiązkowym punktem jest chodnik Alei Gwiazd, który zawiera 2600 gwiazd z nazwiskami największych osobistości show-biznesu, a także Kodak Theatre, gdzie rozdaje się Oskary. Nie wolno też zapomnieć o Venice Beach i Santa Monica.

Las Vegas

Miasto wybudowane zostało na środku pustyni w stanie Nevada. Jeszcze w połowie XIX wieku była tutaj niewielka wioska Mormonów, a dzisiaj znane jest jako królestwo rozrywki, hazardu i kiczowatych budynków. Miasto najlepiej odwiedzać nocą. Główne atrakcje to hotele i kasyna, które znajdują się w samym centrum przy bulwarze Las Vegas Strip.

Park Narodowy Yellowstone

To najstarszy park narodowy na świecie, który znajduje się na wulkanicznym płaskowyżu. Powstał w 1872 roku na terytorium trzech stanów: Wyoming, Montana i Idaho. Znakiem rozpoznawczym parku są gejzery, gorące źródła, fumarole – gorące opary wydobywające się z ziemi oraz wulkany i wodospady.

Wielki Kanion

Wielki Kanion Kolorado znajduje się w stanie Arizona i należy do największych cudów świata natury. To jeden z najbardziej imponujących przykładów działania erozji, a zwiedzających czekają niezapomniane widoki. Najpiękniejszy i najbardziej malowniczy obszar Wielkiego Kanionu ma długość około 170 kilometrów. Turyści przejeżdżający przez Park Narodowy mają możliwość dojechać do kilku najważniejszych punktów widokowych.

Góra Rushmore

Góra Rushmore znajduje się w Dakocie Południowej i znana jest w wielkich podobizn największych prezydentów USA, jakie zostały wyrzeźbione na skałach. Prace rozpoczął John Gutzon Borglum w 1927 roku. Po kilkunastu latach prac przy użyciu wielu materiałów wybuchowych i ciężkiego sprzętu udało się stworzyć cztery popiersia Waszyngtona, Lincolna, Jeffersona i Roosvelta.

Odkryj Amerykę z biurem podróży

USA to niezwykły kraj pod względem kulturowym, jak i przyrodniczym. Podróżując po wielkim terytorium, można poznać ludzi wielu narodowości, posmakować ciekawej kuchni amerykańskiej (USA to nie tylko fast foody), a także poznać wyjątkową sztukę i zapierające dech w piersi cuda natury.

10.00 avg. rating (100% score) – 1 vote